Doğa için Sanat

Doğa için Sanat

AMAÇ
Yaban Hayatı Sanatı aracılığıyla Türkiye’nin biyolojik çeşitliliğinin korunmasına katkı sağlandı. Muğla bölgesinde bulunan endemik Sığla ağaçlarının korunması için farkındalık yaratıldı..

ÇALIŞMALAR VE KAZANIMLAR

  • Türkiye’den 25 genç Türk sanatçı, endemik sığla ormanlarında Birleşik Krallık’tan gelen sanatçılarla birlikte çalıştı. Haziran 2016’da gerçekleşen Sanat Haftası sonucunda doğa hayatı sanatçıları olarak kapasitelerini geliştirdiler.
  • Muğla Köyceğiz’de yapılan etkinlik süresince sanatçılar 5 gün boyunca bölgenin ekolojisini uzmanlar eşliğinde gözlemleme şansı buldular, İngiliz sanatçıların yol göstericiliğinde doğanın içinde eserler ürettiler.
  • Ortaya çıkan eserler Bodrum, Marmaris, Köyceğiz ve Ankara’da sergilendi. Ayrıca projenin İngiliz ortağı SWLA’in 53. yıllık olağan sergisi kapsamında Londra’nın merkezinde yer alan Mall Galerileri’nde bir oda Doğa için Sanat projesinde ortaya çıkan eserlere ayrıldı.
  • Doğa koruma konusunda farkındalığın artırılması için kamuoyuna dağıtmak üzere bir kitap ve takvim oluşturuldu. Projede ortaya çıkan eserler https://dogaicinsanat.wordpress.com/ adresinde çevrimiçi olarak sergileniyor.
  • Projeyi yürütücülerinden dinlemek için https://youtu.be/Ak1ubzOC8Xw ve https://youtu.be/CwdQ8Y9c0Jw adreslerini ziyaret edebilirsiniz.