Sivil Toplum Diyaloğu V ve Sivil Toplum Destek Programı II Kapanış Töreni Gerçekleşti

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen ve Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) altında finanse edilen, 2019-2021 yıllarında uygulanan 69 projeye yaklaşık 14 milyon avro kaynak verilen Sivil Toplum Diyaloğu V ve Sivil Toplum Destek Programı II’nin Kapanış Töreni 27 Temmuz 2021’de Ankara’da gerçekleşti.

Etkinliğin açılış bölümünde Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan Oylum Talu’nun moderatörlüğünde, “Sivil Sahne” Panelinde hibe faydalanıcıları ile bir araya gelerek yürüttükleri projelerin sonuçlarını ve elde ettikleri kazanımları paylaştı.

Kapanış etkinliğinin öğleden sonraki oturumunda, sivil toplum kuruluşları temsilcileri dünya kahvesi (World Cafe) formatında Uygulama, Etki, Sürdürülebilirlik ve İş birliği ve Ortaklıklar olmak üzere 4 farklı alan altında bir araya gelerek atölye çalışmalarını gerçekleştirdiler.

Etkinliğin kapanış bölümünde, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Sivil Toplum Diyaloğu ve Sivil Toplum Destek Programı’nın kazanımlarından bahsederek şunları ifade etti: “Başkanlığımızca yürütülen ve AB tarafından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında desteklenen 2 ayrı Program kapsamında 69 projeye yaklaşık 14 milyon avro kaynak ayrıldı. Yürütülen bu programlar ile Türkiye ve AB’den 140 farklı sivil toplum kuruluşu tarımdan eğitime, çevreden hassas gruplara, iş dünyasından mültecilere kadar çeşitli alanlarda beraber çalışma kültürü oluşturarak iş birliği yaptılar. Başarı ile projelerini tamamlamalarından duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum.” Kapanış konuşmasının ardından keyifli bir müzik dinletisi ile etkinlik sonra erdi.

Etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.